ŚWIĘTO RODZINY

4 lipca 2023

W dniu 02 lipca 2023 r. na stadionie sportowym w Białopolu odbyło się Święto Rodziny, na które przygotowano liczne atrakcje skierowane do osób w każdym wieku. Organizatorzy: Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Białopolu, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białopolu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu. Festyn otworzyli Wójt Gminy Białopole – Henryk Maruszewski, Proboszcz Parafii w Białopolu – Marian Wyrwa i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu – Alicja Ilasz, którzy wszystkim zebranym życzyli udanej zabawy i wielu wrażeń. Pierwszą atrakcją święta był turniej piłki nożnej dla dzieci. W rozgrywkach udział wzięło 7 drużyn z klas IV – VIII, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcą turnieju została drużyna FC Rogale, kolejne miejsca zajęły drużyny: FC Chleb, Passaty, Gwiazdeczki, Teletubisie, Real Dubienka, FC Bobry. Królem strzelców został Igor Witek z drużyny FC Chleb, natomiast najlepszym bramkarzem został Tomasz Brzezina z drużyny Teletubisie. Kolejnym wydarzeniem był Turniej Mini Piłki Nożnej Dzieci z roczników 2013 – 2016 w grze 2:2. W rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn. Zwycięzcą została drużyna Real, kolejne miejsca zajęły drużyny: Nejmarito, PSG, Barcelona, Orły, Bayern. Jednocześnie z trwającymi rozgrywkami odbywały się występy artystyczne – zaprezentował się zespół muzyczny Anioły i Kapela na 102. Następnie na murawę boiska wyszły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu, które wykonały „taniec flagi”. 

Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły do ostatniej chwili uczestnikom kolejnego meczu – ojcowie contra dzieci. Po zaciętej walce wygrała drużyna dzieci 2:1, najważniejszym celem spotkania była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas. Podczas Święta wystąpiła również duża grupa osób, ubrana na biało, która zatańczyła trzy tańce: Skrzypek, Czekolada oraz popularny na całym świecie taniec Jerusalema Challenge. Kolejną atrakcją podczas Święta był mecz towarzyski pomiędzy drużyną Oldboy Unia Białopole, a Oldboy Unia Hrubieszów. Zawodników na płytę boiska wyprowadziły najmłodsze dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu, natomiast podczas przerw w meczach kibiców swoimi popisami zachwyciły młode cheerleaderki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu. Spotkanie między drużynami Oldboy Unia Białopole, a Oldboy Unia Hrubieszów wywołało spore zainteresowanie. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 6:2. Drużynę gospodarzy zagrzewała do walki grupa kibiców z utworzonej na ten mecz strefy Kibica. Wszystkie drużyny biorące udział w Turniejach podczas Święta Rodziny otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy.

Ponadto dzieci bezpłatnie mogły skorzystać z urządzeń rekreacyjnych oraz różnych gier i zabaw, wielką frajdą dla najmłodszych było malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych i skręcanie zwierzaków z baloników. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Raciborowic – Kolonii wystawiły stoisko, na którym częstowały różnymi słodkościami wykonanymi w ramach warsztatów kulinarnych – „Truskawka w polskiej kuchni” . Zadanie to było współfinansowane ze środków Powiatu Chełmskiego. Podczas festynu obecny był również Piotr Deniszczuk – Starosta Powiatu Chełmskiego, Beata Augustynek – Radna Rady Powiatu Chełmskiego oraz Piotr Rawlik – Proboszcz Parafii w Buśnie. Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białopolu wystawiła stoisko z ulotkami i gadżetami, uczestnicy święta mogli dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy w zakresie uzależnień. Uczestnikom były rozdawane różne gadżety profilaktyczne. Wystawione również było stoisko z akcesoriami wojskowymi. Na zakończenie imprezy odbył się pokaz ćwiczenia bojowego wykonany przez Drużynę Młodzieżową Ochotniczej Straży Pożarnej w Białopolu. Dziękujemy młodym strażakom za uatrakcyjnienie naszego Święta Rodzinnego. Wszyscy chętni uczestnicy festynu zostali poczęstowani bigosem. Pogoda tego dnia była idealna, frekwencja dopisała, dzięki temu uczestnicy miło spędzili niedzielne popołudnie.

Kontakt

Adres: Chełmska 1, 22-135 Białopole
Telefon:(82) 568 22 04
Fax:(82) 568 22 86
E-mail: gmina@bialopole.eu
NIP: 5632159393
REGON: 110198110

Godziny pracy

Pon
7:30 - 15:30
Wt
7:30 - 15:30
Śr
7:30 - 15:30
Czw
7:30 - 15:30
Pt
7:30 - 15:30