Dni Rodziny – Białopole 2024

3 lipca 2024

Święto Rodziny to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalnych imprez organizowanych w Białopolu. Organizatorzy: Gmina Białopole, Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Białopolu, Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu oraz GKS „UNIA” Białopole. W tym roku czas wspólnego świętowania został rozłożony na trzy dni. Wydarzenie rozpoczęło się 28 czerwca br. w amfiteatrze w Białopolu – Mszą Świętą i Wieczorem Uwielbienia. Msza Św. została odprawiona przez Księdza Mariana Wyrwę – Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Białopolu w intencji grup młodzieżowych GKS „UNIA” Białopole, ich rodzin oraz trenerów. Oprawę muzyczną Mszy Św. i Wieczoru Uwielbienia zapewnił zespół muzyczny „Anioły” działający przy Parafii w Białopolu. Natomiast w sobotę 29 czerwca br. na stadionie sportowym odbyło się zakończenie sezonu dla dzieci i młodzieży z GKS „UNIA” Białopole. W tym dniu na nasze pociechy czekało wiele atrakcji: ognisko, mecze, gry i zabawy przy muzyce.

W dniu 30 czerwca 2024 r. na stadionie sportowym w Białopolu odbył się trzeci dzień Święta Rodziny, na które przygotowano liczne atrakcje skierowane do osób w każdym wieku. Festyn otworzyła Wójt Gminy Białopole – Aneta Radomska, Proboszcz Parafii w Białopolu – Marian Wyrwa i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu – Alicja Ilasz, którzy wszystkim zebranym życzyli udanej i bezpiecznej zabawy oraz wielu wrażeń. Pierwszą atrakcją święta był turniej piłki nożnej dla dzieci. W kategorii dziewczynek – żaczek i orliczek udział wzięło 5 drużyn, w kategorii żaków i orlików udział wzięło również 5 drużyn. W najstarszej kategorii młodzików i trampkarzy także rywalizowało 5 ekip. W zawodach udział wzięły też zaprzyjaźnione drużyny z Dubienki. Mecze rozgrywane były równocześnie na pełnowymiarowym boisku podzielonym na cztery części. Jednocześnie z trwającymi rozgrywkami odbywały się występy artystyczne – „Kapeli na 102”. Podczas Święta wystąpiła również duża grupa osób, ubrana na biało, która zatańczyła dwa tańce: „Skrzypek” oraz popularny na całym świecie taniec „Jerusalema Challenge”. Kolejną atrakcją podczas Święta był mecz towarzyski pomiędzy drużyną Oldboy „UNIA” Białopole, a Oldboy „UNIA” Hrubieszów. Zawodników na płytę boiska wyprowadziły najmłodsze dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu, natomiast podczas przerw w meczach kibiców swoimi popisami zachwyciły młode cheerleaderki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu. Spotkanie między drużynami Oldboy „UNIA” Białopole, a Oldboy „UNIA” Hrubieszów wywołało spore zainteresowanie. Mecz był zacięty i emocjonujący, zakończył się remisem 3:3. Tak naprawdę to nie wynik był najważniejszy, tylko dobra zabawa. Drużynę gospodarzy zagrzewała do walki grupa kibiców z utworzonej na ten mecz Strefy Kibica. Wszystkie drużyny biorące udział w Turniejach podczas Dni Rodziny otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Ponadto dzieci bezpłatnie mogły skorzystać z urządzeń rekreacyjnych oraz różnych gier i zabaw, wielką frajdą dla najmłodszych było też malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych i skręcanie zwierzaków z baloników.

Ponadto podczas tego wydarzenia przygotowana została wystawa pojazdów pożarniczych. Ochotnicza Straż Pożarna z Białopola gasiła gorące emocje fontannami chłodnej wody. Wszyscy chętni uczestnicy zostali poczęstowani grochówką.

Festyn był świetnym początkiem wakacji i dostarczył mnóstwo radości oraz niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w organizację tej imprezy. Dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę.

Kontakt

Adres: Chełmska 1, 22-135 Białopole
Telefon:(82) 568 22 04
Fax:(82) 568 22 86
E-mail: gmina@bialopole.eu
NIP: 5632159393
REGON: 110198110

Godziny pracy

Pon
7:30 - 15:30
Wt
7:30 - 15:30
Śr
7:30 - 15:30
Czw
7:30 - 15:30
Pt
7:30 - 15:30