DZIEŃ MATKI I DZIECKA – TEREMIEC

8 czerwca 2022

W dniu 6 czerwca 2022r. w Teremcu, po długiej przerwie spowodowanej epidemią covid – 19 odbyła się uroczystość –  Dzień Matki i Dziecka. Głównym organizatorem tego święta było Koło Gospodyń Wiejskich w Teremcu przy współpracy z Kołami z terenu całej Gminy, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białopolu oraz miejscowymi szkołami.

Uroczystość poprzedziła Msza Święta, koncelebrowana przez Księży – Mariana Wyrwę – Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Białopolu oraz Księdza Piotra Rawlika – Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Buśnie.

Dalsza część uroczystości odbywała się w świetlicy w Teremcu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Beata Augustynek – Radna Powiatu Chełmskiego, która reprezentowała Starostę Chełmskiego,  Beata Juśkiewicz – Prezes Lokalnej Grupy Działania „Ziemi Chełmskiej”, natomiast z ramienia Samorządu Gminy Białopole obecny był Wójt Gminy – Henryk Maruszewski i Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Mieczysław Niedźwiedzki. W uroczystości uczestniczyli również dyrektorzy szkół i kierownicy miejscowych zakładów pracy, delegacje ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Białopole.

Po powitaniu zaproszonych gości przez Przewodniczącą miejscowego KGW, a jednocześnie sołtys tej miejscowości – Elę Styluk, Wójt Gminy Białopole, złożył życzenia dla wszystkich  mam  i  dzieci. Dopełnieniem tych pięknych życzeń były kwiaty wręczone mamom przez dzieci. Podczas uroczystości Wójt Gminy również złożył podziękowanie dla Pani  Anny Pietraszek w związku z  zakończeniem pełnienia funkcji   Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Raciborowicach – Kolonii, podziękował za wieloletnią współpracę i wniesiony wkład w kultywowanie oraz propagowanie działalności ludowej wręczając list gratulacyjny i kwiaty.

Uroczystość uświetniona została występami dzieci i młodzieży z zespołu „TĘCZA”  z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu, Zespołu „Borowianki” z Raciborowic – Kolonii, Zespołu „Flowers” i „Remedium” z Białopola oraz nowo powstałą Kapelą z Białopola.

Następnie wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Teremcu oraz słodkie ciasta, które upiekły Panie z KGW z terenu naszej gminy.

Podczas uroczystości przewodnicząca KGW w Teremcu podziękowała wszystkim sponsorom za wsparcie tej pięknej uroczystości.

 

 

Kontakt

Adres: Chełmska 1, 22-135 Białopole
Telefon:(82) 568 22 04
Fax:(82) 568 22 86
E-mail: gmina@bialopole.eu
NIP: 5632159393
REGON: 110198110

Godziny pracy

Pon
7:30 - 15:30
Wt
7:30 - 15:30
Śr
7:30 - 15:30
Czw
7:30 - 15:30
Pt
7:30 - 15:30