PIŁKARSKIE ZADUSZKI

28 listopada 2019

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” – takie motto ks. Jana Twardowskiego przyświecało uczestnikom turnieju „Piłkarskie Zaduszki”, który odbył się po raz pierwszy
w hali sportowej w Białopolu w dniu 24.11.2019r. Turniej poświęcony był uczczeniu pamięci zmarłych działaczy, trenerów, zawodników i kibiców związanych z GKS „UNIA” Białopole.

Do sportowej rywalizacji przystąpiło pięć drużyn. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”.  Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „UNIA BIAŁOPOLE I”,  drugie  „UNIA BIAŁOPOLE II”. Na najniższym stopniu podium znalazła  się  drużyna „UNIA BIAŁOPOLE OLDBOY”, czwarte  miejsce zajęła drużyna – „REPREZENTACJA GMINNEJ LIGI”, piąte „UNIA BIAŁOPOLE JUNIORZY”.    Najlepszym strzelcem Turnieju został Sławomir Leśnicki – zdobywca 8 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem – Łukasz Kozłowski. Pamiątkowe puchary, dyplomy i statuetki ufundowane przez GOK Białopole wszystkim drużynom i wyróżnionym zawodnikom wręczyli Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Mieczysław Niedźwiedzki oraz  członkowie rodzin działaczy sportowych, którzy odeszli już na zawsze. Organizatorzy Turnieju: Wójt Gminy Białopole, Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu, Gminny Klub Sportowy „UNIA” Białopole.