Nasza laureatka w Powiatowym Konkursie Czytelniczym

15 czerwca 2020

Magia książek
„Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu, troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie.” – Francis Bacon
Emilia Radelczuk z kl. V Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu została laureatką – zajęła IV miejsce w Powiatowym Konkursie Czytelniczym zorganizowanym przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Chełmie.

Celem konkursu była: realizacja podstawy programowej w zakresie rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechniających czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie wrażliwości literackiej, twórczego myślenia oraz kształcenie nawyków właściwej rywalizacji.
W konkursie tym została wyróżniona Kinga Głąb z kl. VI.
Uczennice w ciągu kilku miesięcy miały przeczytać 7 książek wskazanych w regulaminie: ,,Akademia Pana Kleksa”, ,,Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”, ,, Katarynka”, ,,Biblia: stworzenie świata i człowieka oraz wybrane przypowieści ewangeliczne, w tym o siewcy, o talentach, o pannach roztropnych, o miłosiernym Samarytaninie”, wybrane podania i legendy polskie, w tym o Lechu, o Piaście, o Kraku i Wandzie”, , ,,Biały niedźwiedź”, ,,Kapelusz za 100 tysięcy”, ,,Magiczne drzewo (Czerwone krzesło)”.
Po przeczytaniu lektur konkursowych uczennice upamiętniły ich treści na wykonanych własnoręcznie lapbookach, czyli książeczkach z interaktywną przestrzenią, które z pewnością przyczyniły się do zwiększania kreatywności, przedsiębiorczości i krytycznego myślenia.
Prace uczestników konkursu w postaci lapbooków na temat literatury konkursowej zostały nadesłane drogą elektroniczną do LSCDN, zamieszczone na dysku Google i udostępnione członkom komisji, która dokonała ich oceny, według ustalonych wcześniej zasad.
Uczennice do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego- Emilka Radelczuk- opiekun Wanda Koza, zaś Kinga Głąb- opiekun Diana Olejniczak.

 

Kontakt

Adres: Chełmska 1, 22-135 Białopole
Telefon:(82) 568 22 04
Fax:(82) 568 22 86
E-mail: gmina@bialopole.eu
NIP: 5632159393
REGON: 110198110

Godziny pracy

Pon
7:30 - 15:30
Wt
7:30 - 15:30
Śr
7:30 - 15:30
Czw
7:30 - 15:30
Pt
7:30 - 15:30