IX SPOTKANIE OPŁATKOWE KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH GMINY BIAŁOPOLE POŁĄCZONE ZE ŚWIĘTYMI WIECZORAMI

28 stycznia 2020

Spotkania opłatkowe to okazja do wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła w dniu 26.01.2020 r. w świetlicy wiejskiej w Strzelcach, gdzie odbyło się IX Spotkanie Opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Białopole połączone ze Świętymi Wieczorami.

Organizatorzy tej uroczystości to: Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich, Seniorzy i Koło Gospodyń Wiejskich w Strzelcach przy współpracy z kołami gospodyń z terenu całej Gminy oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białopolu. Celem spotkania była integracja międzypokoleniowa mieszkańców gminy Białopole, przy wspólnym śpiewaniu kolęd i wspomnieniach. W spotkaniu uczestniczyły delegacje z Kół  Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Białopole oraz zaproszeni goście: Beata Augustynek – Radna Powiatu Chełmskiego, Ksiądz Kanonik – Henryk Borzęcki – Proboszcz Parafii w Białopolu, Ksiądz – Piotr Rawlik – Proboszcz Parafii w Buśnie, Zastępca Wójta Gminy Białopole – Mirosław Świetlicki oraz Kierownicy i przedstawiciele miejscowych zakładów pracy oraz organizacji pozarządowych. Po przywitaniu wszystkich gości i  przybyłych mieszkańców wsi Strzelce oraz okolicznych miejscowości Grażyna Podmokła – Przewodnicząca KGW w Strzelcach oraz Seniorzy – Teresa Piotrowska i Józef Ciszewski podziękowali wszystkim obecnym, za tak licznie przybycie na imprezę. Jak na spotkanie opłatkowe przystało, wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie ciepłe życzenia.
W bożonarodzeniowy i kolędowy nastrój wszystkich gości wprowadzili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach, którzy przedstawili scenkę „Święte Wieczory”. Następnie wystąpił zespół „Tęcza” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu i Strzelcach, który przedstawił  Jasełka oraz zaprezentował tańce i piosenki ludowe oraz kolędy. W dalszej części przedstawiono scenkę z okazji Dnia Babci i Dziadka, z tej okazji wszystkim  babciom i dziadkom odśpiewano tradycyjne „sto lat”. Również zespoły: „Borowianki” z Raciborowic – Kolonii, „Flowers” oraz „Remedium” z Białopola zaprezentowały przepiękne polskie kolędy i pastorałki. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom przybyłym na tą piękną uroczystość i sponsorom, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego spotkania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Adres: Chełmska 1, 22-135 Białopole
Telefon:(82) 568 22 04
Fax:(82) 568 22 86
E-mail: gmina@bialopole.eu
NIP: 5632159393
REGON: 110198110

Godziny pracy

Pon
7:30 - 15:30
Wt
7:30 - 15:30
Śr
7:30 - 15:30
Czw
7:30 - 15:30
Pt
7:30 - 15:30