FESTYN RODZINNY

28 czerwca 2022

W dniu 26 czerwca 2022 r. na stadionie sportowym w Białopolu odbył się Festyn  Rodzinny, który obfitował w liczne atrakcje skierowane do osób w każdym wieku. Organizatorami byli: Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w  Białopolu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Białopolu oraz  Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu.

Festyn otworzył Wójt Gminy Białopole – Henryk Maruszewski, który wszystkim zebranym życzył udanej zabawy i wielu wrażeń,  następnie rozpoczął się turniej piłki nożnej dla dzieci. W rozgrywkach udział wzięło 5 drużyn, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcą turnieju została drużyna Legii, kolejne miejsca zajęły drużyny: Real Madryt, GKS Dziewczyny, Bayern Monachium, FC Barcelona.

Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły do ostatniej chwili  uczestnikom  kolejnego meczu rodzice contra dzieci. Po zaciętej walce drużyna dzieci uległa  drużynie rodziców 2:3, jednak najważniejszym celem spotkania była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas.  Następnie na  murawę boiska wyszła duża  grupa osób,  ubrana  na biało, która zatańczyła popularny na całym świecie taniec  Jerusalema Challenge. Kolejną atrakcją podczas festynu był mecz towarzyski pomiędzy drużyną Oldboy Unia Białopole a Traper Lubaczów. Zawodników na płytę boiska wyprowadziły najmłodsze dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu, natomiast podczas przerw w meczach kibiców swoimi popisami zachwyciły młode cheerleaderki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu. Spotkanie między drużynami Oldboy Unia Białopole a Traper Lubaczów wywołało spore zainteresowanie. Wynik meczu zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Drużyny biorące udział w Turniejach podczas Festynu Rodzinnego  otrzymały  puchary, medale i pamiątkowe dyplomy.

Ponadto imprezę uatrakcyjnił przyjazd Ochotniczej Straży Pożarnej w Białopolu. Strażacy zapewnili dzieciom wspaniałą zabawę i pokazali  samochód pożarniczy oraz sprzęt będący na wyposażeniu tego pojazdu. Dzieci mogły zasiąść w pojeździe oraz  spróbować swoich sił w podawaniu wody z prądownicy. Każde dziecko otrzymało drobne upominki od strażaków. Również Państwowa Straż Pożarna z Chełma zaprezentowała samochód specjalny z drabiną mechaniczną. Wszyscy chętni mogli w koszu wjeżdżać do góry i podziwiać panoramę Białopola i boiska z dużej wysokości. Dziękujemy strażakom za  uatrakcyjnienie naszego Festynu Rodzinnego.

Również dzieci bezpłatnie mogły skorzystać z urządzeń rekreacyjnych oraz różnych gier i zabaw, wielką frajdą dla najmłodszych było malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych i skręcanie zwierzaków z baloników. Wszyscy chętni uczestnicy festynu zostali poczęstowani smaczną grochówką .

Pogoda tego dnia była idealna, frekwencja dopisała, dzięki temu uczestnicy miło spędzili niedzielne popołudnie.

Dziękujemy Firmie Aqua East Polska, która zadbała o nawodnienie zawodników oraz uczestników imprezy.

Kontakt

Adres: Chełmska 1, 22-135 Białopole
Telefon:(82) 568 22 04
Fax:(82) 568 22 86
E-mail: gmina@bialopole.eu
NIP: 5632159393
REGON: 110198110

Godziny pracy

Pon
7:30 - 15:30
Wt
7:30 - 15:30
Śr
7:30 - 15:30
Czw
7:30 - 15:30
Pt
7:30 - 15:30