DZIEŃ MATKI I DZIECKA

3 czerwca 2024

W dniu 1 czerwca 2024r. w Raciborowicach – Kolonii, odbyła się uroczystość, zorganizowana z okazji – Dnia Matki i Dziecka. Głównym organizatorem tego święta było Koło Gospodyń Wiejskich w Raciborowicach – Kolonii przy współpracy z Kołami z terenu całej Gminy, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białopolu oraz miejscową szkołą.

Uroczystość poprzedziła Msza Święta, odprawiona przez Księdza Piotra Rawlika – Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Buśnie.

Dalsza część uroczystości odbywała się w świetlicy wiejskiej w Raciborowicach – Kolonii. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, z ramienia Samorządu Gminy Białopole obecna była Wójt Gminy – Aneta Radomska i Wiceprzewodniczący Rady Gminy – Sławomir Pawelec. W uroczystości uczestniczyli również dyrektorzy i kierownicy miejscowych zakładów pracy, delegacje z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Białopole. Po powitaniu zaproszonych gości przez Przewodniczącą miejscowego KGW– Monikę Miącz, Wójt Gminy Białopole oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy złożyli życzenia dla wszystkich mam i dzieci. Dopełnieniem tych pięknych życzeń były kwiaty wręczone mamom przez dzieci. Uroczystość uświetniona została występami dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu, Zespołu „Flowers” i „Remedium” z Białopola, Zespołu „Borowianki” z Raciborowic – Kolonii oraz „Kapeli na 102” z Białopola. Następnie wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Raciborowicach – Kolonii oraz słodkie ciasta, które upiekły Panie z KGW z terenu naszej gminy.  Dzieci  bezpłatnie mogły skorzystać z licznych atrakcji m.in.: zjeżdżalni, popcornu, cukrowej waty.

Podczas uroczystości Przewodnicząca KGW w Raciborowicach – Kolonii podziękowała wszystkim sponsorom za wsparcie tej pięknej uroczystości.

Wszystkim Mamom z okazji Ich Święta, jeszcze raz pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu chwil przepełnionych radością
i
optymizmem. Dzieciom również życzymy spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole, rozwoju swoich pasji oraz beztroskiej zabawy. Niech każdy dzień będzie dla Was wspaniałą przygodą i nauką.

Kontakt

Adres: Chełmska 1, 22-135 Białopole
Telefon:(82) 568 22 04
Fax:(82) 568 22 86
E-mail: gmina@bialopole.eu
NIP: 5632159393
REGON: 110198110

Godziny pracy

Pon
7:30 - 15:30
Wt
7:30 - 15:30
Śr
7:30 - 15:30
Czw
7:30 - 15:30
Pt
7:30 - 15:30