Chroń pszczoły. Bez nich nie ma życia na ziemi.

31 marca 2021

Apel do rolników i sadowników Członka Zarządu Województwa Lubelskiego z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wiosennych prac polowych.

Szanowni Pszczelarze, Rolnicy i Sadownicy,

Miniony rok był dla nas wszystkich czasem ogromnych wyzwań i poświęceń. Musieliśmy stawić czoła pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i każdy z nas doświadczył trudności z tym związanych.

Żywię nadzieję, że rok 2021 będzie okresem powrotu do normalności, zarówno w sferze relacji społecznych, jak też aktywności zawodowej.

Na wstępie pragnę podziękować Wszystkim Państwu, którzy wspieraliście nasze działania realizowane w ramach kampanii „Lubelskie -wspólnie dla pszczół”.

Dziękuję Pszczelarzom, związkom i stowarzyszeniom Pszczelarzy działającym na terenie województwa lubelskiego.

Dziękuję Rolnikom, pracownikom Lubelskiej Izby Rolniczej, Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie.

To dzięki Wam nasza akcja dociera do mieszkańców województwa lubelskiego, buduje świadomość i poszerza wiedzę na temat znaczenia pszczół i innych zapylaczy dla człowieka, środowiska i gospodarki naszego kraju.

Kieruję do Państwa tych kilka słów, aby ponownie zaapelować o wzajemny szacunek, zrozumienie i współpracę.

Apeluję do Rolników i Sadowników o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wiosennych prac polowych. Proszę o używanie tylko środków ochrony roślin dopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce oraz ścisłego przestrzegania zasad zawartych na etykietach.

Szczególnie proszę o stosowanie środków ochrony roślin po oblocie pszczół i z zachowaniem minimalnej odległości od pasiek.

Przestrzeganie tych kilku zasad pozwoli nam wszystkim cieszyć się wspaniałymi zbiorami oraz zapewni rozwój pszczelarstwa w naszym regionie.

Życzę wszystkim Państwu dużo zdrowia, pogody ducha i radości na każdy dzień Waszej ciężkiej pracy w polu, pasiece, sadzie i ogrodzie.

 

Łączę wyrazy szacunku
Sebastian Trojak

Kontakt

Adres: Chełmska 1, 22-135 Białopole
Telefon:(82) 568 22 04
Fax:(82) 568 22 86
E-mail: gmina@bialopole.eu
NIP: 5632159393
REGON: 110198110

Godziny pracy

Pon
7:30 - 15:30
Wt
7:30 - 15:30
Śr
7:30 - 15:30
Czw
7:30 - 15:30
Pt
7:30 - 15:30