W dniu 21 czerwca 2026 r. w Pawłowie odbył się IV Wojewódzki Festiwal Piosenki Biesiadnej „Pawłowska Antałka”. W wydarzeniu z powodzeniem uczestniczyli reprezentanci Gminy Białopole.
„Kapela na 102” zdobyła II miejsce w kategorii „Kapele”. Podczas festiwalu zaprezentowała dwa utwory: „Złote liście” oraz „Powiedz mi, czego chcesz dziewczyno”.
Zespół KGW Kurmanów „Pozytywnie Zakręceni” otrzymał wyróżnienie w kategorii „Zespoły śpiewacze z towarzyszeniem instrumentów na żywo”.
Ponadto Koło Gospodyń Wiejskich Kurmanów „Pozytywnie Zakręceni” uczestniczyło w regionalnym etapie Konkursu Kulinarnego „Polska Smakuje”, który odbył się w Zwierzyńcu. Podczas konkursu członkinie Koła zaprezentowały tradycyjną potrawę regionalną przygotowaną według własnej receptury z wykorzystaniem lokalnych produktów. Za udział w konkursie KGW otrzymało pamiątkowy dyplom.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych sukcesów oraz dziękujemy za godne reprezentowanie Gminy Białopole.



























