Aktualności

FINAŁ LIGI POWIATOWEJ DZIECI I MŁODZIKÓW W ZAPASACH O PUCHAR WÓJTA GMINY CHEŁM

W dniu 14.06.2017r. w Strupinie Dużym odbył się Finał Ligi Powiatowej Dzieci i Młodzików w zapasach o Puchar Wójta Gminy Chełm. W turnieju udział wzięli również zawodnicy i zawodniczki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Skorpion” Białopole. Nasi zawodnicy przywieźli aż 11 medali i zajęli następujące miejsca: I miejsce w kategorii 25 kg  zajął Marcin Fedec, w kategorii 38 kg na I miejscu uplasował się Emil Cacała, w kategorii 58 kg II miejsce zajął Bartłomiej Wilgos, natomiast V miejsce Kacper Chałabyś. W kategorii 30 kg dziewczęta I miejsce otrzymała Sandra Głąb, II – Anita Nadolska, III – Kinga Głąb i Wiktoria Witek, w kategorii 50 kg I miejsce zajęła Nikola Nadolska. Artur Twardzik wywalczył II miejsce w kategorii 73 kg, natomiast Michał Fedec w tej samej kategorii zajął III miejsce. Trenerem młodych adeptów sztuki walki jest Andrzej Głąb.

„III Przegląd Muzykujących Rodzin” – Siedliszcze

W dniu 10 czerwca 2017r. przy Skansenie w Siedliszczu odbył się III Przegląd Muzykujących Rodzin. Głównym celem przeglądu jest popularyzacja rodzinnego muzykowania, utrwalania tradycji rodzinnych, promocja wyróżniających się zespołów i utalentowanych muzyków z regionu, wzajemna wymiana doświadczeń oraz integracja i aktywizacja środowiska muzykujących rodzin. W radosnej atmosferze swoje muzyczne umiejętności zaprezentowało dziewięć rodzin. Wśród uczestników z gminy Białopole po raz kolejny udział wzięła rodzina Państwa Wilgosów z Białopola. Występujący zespół pod nazwą „Zespół Nie Na Jeden Raz” wykazał się dużymi umiejętnościami wokalnymi oraz instrumentalnymi, zespół zajął drugie miejsce. Wszystkie rodziny otrzymały nagrody finansowe i słodkie kosze upominkowe.

ŚWIĘTO KWITNĄCEJ LIPY

W niedzielę 09.07.2017 r. w Teresinie już po raz ósmy odbył się festyn – „Święto Kwitnącej Lipy”. Głównym organizatorem tego święta było Stowarzyszenie Kobiet Wsi Teresin „Pod Lipą” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białopolu. Podczas uroczystości wspólnie z gośćmi degustowano napój lipowy (na bazie soku ze świeżego kwiatu lipy), miodowe pierniczki w kształcie drzewa oraz inne smakołyki przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Teresin „Pod Lipą”. Więcej „ŚWIĘTO KWITNĄCEJ LIPY”

MIĘDZY NAMI SĄSIADAMI – 2017

W dniu 02.07.2017 r. Gmina Białopole uczestniczyła w XX Turnieju Gmin „Między Nami Sąsiadami”, który odbył się w tym roku na boisku sportowym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku. W turnieju udział wzięło 7 gmin z obszaru działania Stowarzyszenia LGD „Ziemi Chełmskiej”: Białopole, Dorohusk, Horodło, Kamień, Leśniowice, Wojsławice, Żmudź oraz gościnnie Huszcza z Ukrainy. Nasza Gmina w ogólnej punktacji zdobyła 55 punków i zajęła czwarte miejsce. Więcej „MIĘDZY NAMI SĄSIADAMI – 2017”

ROWEROWY RAJD „MALOWNICZY WSCHÓD”

W dniu 24.06.2017r. odbył się II Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Malowniczy Wschód”, w którym udział wzięło około 200 uczestników. Głównymi organizatorami rajdu byli: Stowarzyszenie LGD „Ziemi chełmskiej”, Grupa Rowerowa „Odnowa Chełm” oraz gminy: Białopole, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Horodło, Leśniowice, Wojsławice i Żmudź. Więcej „ROWEROWY RAJD „MALOWNICZY WSCHÓD””

POWIATOWE ŚWIĘTO LUDOWE

W dniu 11 czerwca 2017 r. na Stadionie Sportowym w Białopolu odbyło się Powiatowe Święto Ludowe. Organizatorami uroczystości byli: Zarząd Powiatowy PSL w Chełmie, Zarząd Gminny PSL w Białopolu oraz Samorząd Gminy Białopole. W uroczystości liczny udział wzięli zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy Białopole i powiatu chełmskiego. Święto rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz hymnu Polskiego Stronnictwa Ludowego, które zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Leśniowic. Kolejnym punktem uroczystości była Msza Święta, którą celebrował Ksiądz Kanonik Henryk Borzęcki Proboszcz Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Białopolu. Więcej „POWIATOWE ŚWIĘTO LUDOWE”

NADBUŻAŃSKIE ŚWIĘTO PSZCZOŁY W OKSZOWIE

W niedzielę 04.06.2017 r. reprezentacja Gminy Białopole uczestniczyła w XXI Nadbużańskim Święcie Pszczoły w Okszowie. Festyn uświetniły występy artystyczne, wystawy twórców ludowych i gospodarstw agroturystycznych. Uczestnicy imprezy mogli degustować najlepsze w regionie miody i potrawy przygotowane na bazie miodu. Pszczelarze stanęli do rywalizacji w konkursie na Najlepszy Nadbużański Miód, a panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały dania do konkursu na najlepszą potrawę z miodu. Naszą Gminę reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Białopolu, Kurmanowie i Teresinie. Więcej „NADBUŻAŃSKIE ŚWIĘTO PSZCZOŁY W OKSZOWIE”