DZIEŃ SPORTU – BIAŁOPOLE 2017

W dniu 16.07.2017r. na stadionie sportowym w Białopolu w ramach Dnia Sportu – „Lato na Sportowo – Białopole 2017” odbył się XIII Turniej Dzikich Drużyn w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Białopole zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu.

W rozgrywkach udział wzięło 7 drużyn: AGRO – TERS BIAŁOPOLE, CUKIERECZKI, FC MOTOPOMPA, OLD YOUNG BOYS, PRZYJACIELE, PSG HORODŁO, XXL.

Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup, w których rozegrały mecze eliminacyjne systemem „każdy z każdym”.

Wyniki:

Grupa A

XXL – PRZYJACIELE 0:1

CUKIERECZKI – OLD YOUNG BOYS 0:2

XXL – CUKIERECZKI 1:3

PRZYJACIELE – OLD YOUNG BOYS 0:1

XXL – OLD YOUNG BOYS 1:4

PRZYJACIELE – CUKIERECZKI 4:3

Grupa B

PSG HORODŁO – AGRO – TERS 0:1

PSG HORODŁO – MOTOPOMPA 7:0

AGRO – TERS – MOTOPOMPA 1:1

Do półfinałów awansowały dwie pierwsze drużyny z grup A i B, do finałów awansowali zwycięzcy meczów półfinałowych, przegrani rozegrali mecz o miejsce III. Pozostałe drużyny rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” i sklasyfikowano je według zdobytych punktów i bramek.

 

Mecze o miejsca V-VII

XXL – MOTOPOMPA 2:2

XXL – CUKIERECZKI 4:1

CUKIERECZKI – MOTOPOMPA 5:1

1. XXL 4 pkt 6:3

2. CUKIERECZKI 3 pkt 6:5

3. MOTOPOMPA 0 pkt 3:7

Mecze półfinałowe:

OLD YOUNG BOYS – PSG HORODŁO 1:2

PRZYJACIELE – AGRO-TERS 1:0

Mecz o III miejsce:

OLD YONG BOYS – AGRO TERS 1:0

Mecz finałowy:

PSG HORODŁO – PRZYJACIELE 0:0, rzuty karne 3:4

Zwycięzcą Turnieju została drużyna PRZYJACIELE, kolejne miejsca zajęły drużyny:

II – PSG HORODŁO

III – OLD YOUNG BOYS

IV – AGRO TERS

V – XXL

VI – CUKIERECZKI

VII – MOTOPOMPA

Najlepszym strzelcem turnieju został Hubert Kołodziejczyk z drużyny – PSG HORODŁO – zdobywca 4 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem – Daniel Herbin, również z drużyny – PSG HORODŁO.

Wszystkie drużyny biorące udział w Turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy i Puchary Wójta Gminy Białopole, natomiast wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, które wręczyli: Przewodniczący Rady Gminy Białopole – Waldemar Wilgos i Wójt Gminy Białopole – Henryk Maruszewski.

Oprócz meczów przygotowano wiele ciekawych atrakcji.

Dzieci bezpłatnie mogły skorzystać z urządzeń rekreacyjnych tj. zjeżdżalni, basenu z kulkami, baniek mydlanych, z salonu malowania buziek oraz różnych gier i zabaw, przeprowadzonych przez Galerię Dziecięcą Pokusa
z Chełma.

Podczas imprezy odbył się również pokaz STRONGMAN składający się

z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najwięcej uwagi przyciągnął pokaz trzymania auta na czas na specjalnej platformie wraz z pięcioma pasażerami (zwany uchwytem Herkulesa). Strongmani zaprezentowali na czym polega spacer farmera, dali również popis swojej siły przy przerzucaniu opony ważącej 340 kg.

W trakcie pokazu zostały przeprowadzone zabawy i konkursy z udziałem publiczności (ciężar był dostosowany do możliwości uczestników) w formie zabawy, np. „walizki” do noszenia dla kobiet – waga ok. 8 kg) oraz MINI STRONGMAN (specjalny – plastikowy i styropianowy sprzęt przeznaczony dla dzieci).

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów, którzy aktywnie spędzili czas.